İMAME KOPARSA TESBİH DAĞILIR...
İMAME KOPARSA TESBİH DAĞILIR...
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 7 Haziran 2013 Cuma

İMAME KOPARSA TESBİH DAĞILIR

 

Biz seni böyle sevdik Usta

 

Gezi Parkı olaylarının nasıl kör bir şiddete ve Hükümetimize yönelik operasyona dönüştüğünü hepimiz görüyoruz.

Çeşitli ve aslı astarı olmayan bahanelerle gençleri oraya toplayan ve o gençlerin bu samimiyetinden yararlanan örgütleri de iyi biliyoruz.

 

İnsanların hak talebinde bulunması normaldir. Çünkü bizzat askeri vesayet sistemini gerileten AK Parti, sivil inisiyatiflerin ve şeffaflaşmanın önünü açmıştır.

 

***

 

32 yıldır Başbakanımız ile birlikte siyaset yapıyorum. Bir gün bile kimseyi ötekileştirdiğine, kimsenin yaşam tarzına müdahale ettiğine  şahit olmadım. Ne belediye başkanlığı yaparken ne de Başbakanlık yaparken.

 

Ama Başbakanımızın belediye başkanlığı döneminde, Koç Üniversite yapılırken en üstdüzeyde baskılara maruz kaldığına gözlerimle şahit oldum. Başbakanımız canını dişine takıp ağaçları çevreyi korumak isterken, Koç Üniversite’nin yerinin bir gecede Sarıyer Belediyesinden alınan Koç nasıl Bahçeköy beldesine dönüştürüldüğüne ve birçok ağacın kesilmesine şahit oldum.

 

Fakat Taksim Gezi Parkı’ndaki 12 tane ağaç için yurdun dörtbir yanında polisle çatışan, tencere-tava çalan, kamu araçlarını yakıp, otobüs duraklarına, kaldırımlara, park ve bahçelere zarar verenlerin ne talebi olduğunu bilen var mı?

İstanbul Taksim’deki yayalaştırma projesine karşı çıktığı için Ankara’da herşeyi yakıp yıkmanın, polise saldırmanın nasıl bir anlamı olabilir?

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı olan bazı çevrelerin, çevreci hassasiyete sahip masum insanları da provoke ettiğini görüyoruz.

 

***

 

Aynı karanlık odakların, Başbakan Erdoğan’ın da Rahmetli Menderes’in ve Rahmetli Özal’ın akıbetine maruz kalmasını istediğini bu millet iyi biliyor ve her zaman Usta’nın yanında duruyor!

 

Afrika’dan Güneydoğu’ya, Batı’dan Kuzey’e kadar ayağına gittiği insanların evinde diz çöküp oturan, onların çocuklarını kucağına aldığında “yavrum” diyerek bir baba gibi sahiplenen Başbakan’ı, vandalistler bilmese de biz iyi biliyoruz.

 

TOKİ’den ev sahibi olan yılların kira mağdurları, SSK kuyruklarında yıllarca sağlığının yanında onuru da çiğnenen garibanlar Başbakan’ı iyi bilir ve en çok da onun sert uslubunu çok sever.

 

Açları, yoksulları, kimsesizleri, yetimleri, derisinin rengine, dilinin ahengine bakmadan merhametle kucaklayan, Gazze’den Arakan’a, Somali’den Diyarbekir’e sırf Allah rızası için kimsesizlerin sesi olmak için çırpınan Başbakan’ı, azınlık iktidarı heveslileri bilmese de mazlumlar iyi biliyor. 

 

***

 

Senelerdir, evinde ve 5 yıldızlı otellerde iftar etmeyen, fakirin fukaranın sofrasına misafir olan Başbakan Erdoğan gibi derviş yürekli bir insanı, medya ve malum çevreler bilmese de aziz milletimiz iyi biliyor!

 

Biz salına salına Kasımpaşalı yürüyüşüyle sevdik.

 

Tenzile Hanım Hakkın Rahmetine kavuştuğunda onun samimi gözyaşlarını çok sevdi bu millet.

 

76 milyon insanı ayırt etmeksizin bu millet için gecesini gündüzüne katan Başbakanımızın hepimiz arkasındayız.

İmame koparsa tespih de dağılır.

 

Bu millet dualarla güç verdiği,  birlikteliğine “Reis” yaptığı imamesinin kopmasına asla ama asla müsaade etmeyecektir.

 

Biz Usta’yı böyle sevdik. Ona oynanan tuzağın farkındayız.

 

Kutlu yürüyüşe devam. Yalnız değilsin Usta!

 

Kim ki ikbal ve iktidar olmak uğruna bu milletin istikbali ile oynamak istiyorsa Allah onları ıslah etsin, ıslah olmuyorlarsa da Rabbimin Kahhar sıfatına havale ediyorum.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com