Biz Birlikte Türkiye’yiz
Biz Birlikte Türkiye’yiz
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 22 Mart 2013 Cuma

Biz Birlikte Türkiye’yiz

Hatırlayalım; 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerini ve seçim türkümüzü;

Aynı yoldan geçmişiz biz
Aynı sudan içmişiz biz
Yazımız bir kışımız bir
Aynı dağın yeliyiz biz
Şarkılar bir türküler bir
Hep beraber söyleriz biz
Halaylar bir horonlar bir
Aynı sazın teliyiz biz
Gönüller bir dualar bir
Bir Allah’ın kuluyuz biz
Has bahçemiz yurdumuzdur
Aynı bağın gülüyüz biz
Haydi bi daha, bi daha bi daha
Hep beraber söyleyelim
Vur şu davula bi daha bi daha
Hem coşup hem söyleyelim.

Söz verdiğimiz gibi....

AK Parti kurulduğu ilk günden bu güne Başbakanımızın öncülüğünde birlik, beraberlik ve kardeşlikvurgusunu yaparak  her zaman “Hepimiz bu toprakların insanıyız, bu vatan hepimizin” diyerek, Hiç kimseyi ötekileştirmeden ve her zaman ayrımız gayrımız yok demiştir.

10 yıldır hizmet sevdası ile milletimize gönül verdik. Biz milletimize gönül verdikçe, hizmetten başka kaygımız olmadığını anlattıkça da milletimiz bize yetki vermekten çekinmedi.

Milletimizin verdiği yetkiyi milletimize geri döndürmek için canla başla çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz...

Biz seçim kampanyamızda kullandığımız türkümüzü 75 Milyon insanımızla hep beraber dilden dile gönülden gönüle söyledik.

“Aynı yoldan geçmişiz biz, Aynı sudan içmişiz biz”

Aynı toprağın çocuklarıyız biz. Acılarımız, sevinçlerimiz, bayramlarımız, düğünlerimiz, yediğimiz-içtiğimiz, kültürümüz, geleneklerimiz hepsi bir.

Birimiz hüzünlendiğinde diğerimiz ağlar, diğerimiz hastalandığında birimiz elinde bir tas çorbasıyla ona yetişir,

Aynı yoldan, yollardan geçmiştik biz. Hem de kardeşlik türküleri söyleye söyleye.

Fırat’tan  Sakarya’ya, Menderes’ten, Kızılırmak’a Dicle’den Çoruh Nehri’ne kadar aynı sudan beslenen toprakların çocuklarıyız.

Yazımız bir kışımız bir, Aynı dağın yeliyiz biz”

Dört mevsimi aynı anda yaşayabilen bir ülke nasip etmiş Mevla bize.  Dağlarında çeşit çeşit çiçekler açan, çiğdemler yetişen, arıların her çiçekten nasiplenerek yaptığı baldan şifa bulan aynı toprakların insanıyız biz.

Dağlarına bahar geldiğinde horonlarla, halaylarla, davulu zurnasıyla, türküleriyle baharın sevincini hep birlikte yaşarız biz.

“Şarkılar bir türküler bir, Hep beraber söyleriz biz

“Halaylar bir horonlar bir, Aynı sazın teliyiz biz”

İnsanımızı  birbirimize düşman etmek için bu topraklarda oynanmayan oyun kalmadı. Ama bizler bu memleketin evlatları olarak kah halay çekerek kah horon teperek ülkemizin sarsılmaz birlikteliğini dosta düşmana gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.

Yıllarca bu ülkeye birilerinin zorla giydirmek istediği baskılara inat, Yunus Emre’den, Aşık Veysel’den, Neşet Ertaş’tan, Kazancı Bedih’ten, Aşık Sümmani’den türküler dinlemeye devam ettik.

Doğu’dan Batı’ya Türkiye’nin hangi yöresinden olursa olsun dinlediğimiz tüm türküler hep birlikte gönül tellerimizi titretti. Kah ağladık, kah güldük...

Gönüller bir dualar bir, Bir Allah’ın kuluyuz biz”
Has bahçemiz yurdumuzdur, Aynı bağın gülüyüz biz”

Aynı seçim şarkımızda olduğu gibi milletimizden aldığımız güçle yaptığımız her işte milletin bize olan inancını her daim hissettik. Bizler de aynı inanç ve azimle Türkiye’nin yarınları için  her seçimde milletimizden aldığımız gücü daha da katlayarak geleceğe yürüyoruz. AK Parti yüzde 50’nin üzerinde aldığı oyla durmadan yola devam edeceğini söyledikçe milletimiz de bu değişimci ve ilerlemeci ruha destek vermeyi sürdürüyor.

Milletimiz, ekonomiden sosyal politikalara, dış politikadan sağlık hizmetlerine, ulaşımdan demokratik ilerlemeye kadar AK Parti’nin taahhüt ettiği her sözünün arkasında durduğunu iyi biliyor.

Ülkemiz tarihinin en büyük kavşaklarından birinden geçiyor. Türkiye’nin son 30 yılına damgasını vuran ve artık “bitmez denilen, kangrene dönüşen” terör sorununa neşter vuruyoruz.

Hep birlikte bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan gelecekte çocuklarından ölüm haberi almayan, ekonomik olarak gelişmiş ülkeleri sollamış ve iç barışını sağlayarak yarınlara umutla yürüyen bir Türkiye’yi inşa etmek için durmak yok yola devam diyoruz.

Milletimiz, “Haydi bi daha bi daha bi daha, Hep beraber söyleyelim” dedikçe de biz kardeşlik türküleri söylemeyi sürdüreceğiz.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com