Barış Süreci ve Sorumluluk...
Barış Süreci ve Sorumluluk...
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 22 Şubat 2013 Cuma

Barış Süreci ve Sorumluluk..

Türkiye, son otuz senesinde onbinlerce cana mal olan terör belasından kurtulmak için bugün tarihi bir çözüm sürecindedir. Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AK Parti kadroları İnşallah bu belanın da ülkemizin gündeminden çıkması için gece gündüz çalışıyoruz.

Türkiye’nin mali ve insan kaynaklarını ve tüm enerjisini tüketen bu terör sorununu bitirmek için herkese büyük sorumluluk düşmektedir.

Başta kaybettiğimiz canlar ve diğer milli servetlerle birlikte Türkiye’nin son 30 yıldaki güvenlik için harcanan paraların yani ekonomik kaybının milyarlarca doların üzerinde olduğu ifade edilmektedir.

Bugün, en Batı’dan en Doğu’ya kadar bütün Türkiye’yi sarsan terör belasının bitirilmesi için son otuz yılın en büyük barış ve çözüm girişimi başlatılmıştır. Bin yıldır etle tırnak olan, kız alıp veren, sevinçte ve kederde ortaklık yapan milletimiz, bugün gelinen çözüm sürecinde de yapılan anketlerin de gösterdiği gibi hükümete tam destek vermektedir. Terör belasından yılmış ve bıkmış olan insanlar büyük bir heyecanla AK Parti hükümetinin çözüm sürecine katkı sunmakta ve toplumun tüm kesimleri büyük bir vakar,  sorumluluk ve sağduyu içinde akan kanın durmasını istemektedir.

Bizlere düşen en büyük görev, canları ve kanları pahasına bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın emaneti olan yurdumuzu, terörün olmadığı, kanın dökülmediği, şehit haberlerinin gelmediği huzurlu bir ülkeye dönüştürmektir.

Ülkemizi sevmek, birliğimizi ve bütünlüğümüzü koruyarak, ülkemizi daha mutlu yarınlara taşımak için sağduyu içinde gelişmeleri doğru okumak ve çocuklarımıza daha kalkınmış bir Türkiye bırakmak hepimizin görevidir.

Özellikle “anneler ağlamasın” diye samimice çıktık yola.  Her şey şeffaf bir şekilde milletin önünde ilerliyor.  Başbakan ve Hükümetimizin üyeleri gecesini gündüzüne katıp bizzat kendileri anlatıyor süreci.

BDP Milletvekillerinin Sinop’ta yaşadıkları durum  Sinoplu kardeşlerimizin işi değil tamamen provokatörlerin işi olduğunu biliyoruz. Zira Karadeniz halkının böyle bir provokasyonun içinde yer almayacağını iyi biliyoruz.

Hükümet olarak Başbakanımız da bu konuya tepkisini  gösterdi.  Sosyal medyadan da örgütlenen provokatörler  barışa giden yolda ortalığı karıştırmak istese de ne Sinop halkı ne de emniyet güçlerimiz buna izin vermemiştir.

Hepimize büyük görevlerin  düştüğü hassasiyetle yaklaşmamız gereken bu barış sürecinde  provokatörler de barış sürecine taş koymak isteyenler de şunu iyi bilsinler ki artık ana kuzularının şehit düştüğü  annelerin ağıtlar yaktığı günler geride kalacak ve barış kazanacaktır.

 

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com