Güçlü Türkiye Yolunda...
Güçlü Türkiye Yolunda...
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 29 Aralık 2015 Salı

Güçlü Türkiye Yolunda...

Arap Baharıyla birlikte Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmeye çalışan dünyanın derin güçleri, hesaplarının akamete uğramasının yegane sorumlusu olarak Türkiye’yi gördükleri için Gezi Olaylarıyla birlikte, AK Parti hükümetini ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak için düğmeye bastılar.

Bunu başarabilmek için de her yolu denediler, denemeye de devam ediyorlar.

Bu ülke güçlü olmak  ve liderinin gücüne güç katmak zorundadır.

Dünyanın derin güçleri Osmanlı"yı  1916’da Sykes-Picot Anlaşması’yla paylaşmayı hedeflemişler, şanlı direnişiyle karşılaşınca geri çekilmek zorunda kalmışlardı.

Fakat her fırsatta bu emellerine ulaşmak için fırsat kolladılar ve kollamaya da devam ediyorlar.

Milletimizin gücünün sağlam iradesiyle çok şükür ki hedeflerine ulaşamıyorlar. 

Fakat bilmeliyiz ki, hu hedefleri için her bahaneyi fırsata çevirmek ve ülkemizin istikrarını bozmaya yönelik karışıklıklar çıkarmayı denemekten de vazgeçmeyeceklerdir.

Bunun için hem içte ve hem de dışta taşeronlar kullanarak terörden medet ummaktadırlar.

Bu maksatla ülkemizi ve ülkemizin hinterlandındaki bölgeyi, dünyanın en istikrarsız bölgesi haline getirdiler; Bir yanda hain terör örgütleri ve onun iç ve dış uzantılarıyla, bir yan da zulüm ile ayakta kalınacağını zanneden zalim diktatörlerle ve diğer yanda da ne yazık ki, bölgemizi, Ortadoğu’yu kendi çıkarları doğrultusunda bir tatbikat, oyun ve senaryo sahası gibi kullanan büyük devletlerle topyekun bir mücadele halindeyiz.

Görülüyor ki,  Mazlumların tek ümidi olan Türkiye Cumhuriyeti dört bir koldan saldırı ve tehdit altındadır.

Türkiye her şeye rağmen komşularının toprak bütünlüğünün korunmasıyla beraber bütün devletlerle barışçı çizgisini  muhafaza etmeye kararlıdır.

Bu kararlılığını devam ettirmeye gücü yetecek bir ülkeyiz ama Türkiye’nin her zaman dostluğunu gösterdiği ülkeler ne yazık ki aynı fikirde değiller!

Tarih gösterecektir ki; Türkiye’nin dostluğunu görmezden gelenler bu mahrumiyetin pişmanlığını yaşayacaklardır.

Ülkelerde tıpkı insanlar gibi aktördürler...

Bu nedenle;

Sadık dostluklar edinirseniz onların gölgelerinde yasarsınız; Çünkü Sadık Dostlar güzel günlerde süs, sıkıntılı anlarda silahtır..

Selam ve Dua ile..

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com