TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER AZİZ İSTANBUL....
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER AZİZ İSTANBUL....
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 11 Nisan 2014 Cuma

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER AZİZ İSTANBUL....

AK Parti olarak 13 yılda girdiğimiz 8.seçimide tartışmasız bir zafer ile kazandık.

Bu zaferde emeği olan herkese ve her kesime, AK Teşkilatımızın AK Yürekli her bir mensubuna yürekten teşekkürü bir borç biliyorum.

30 Mart Yerel Seçimlerinde diğer seçimlere nazaran yurt içinden ve yurt dışından haftalarca hatta aylarca milletin iradesine ipotek koymak isteyen “karanlık güç odaklarına” milletimiz anlamlı bir ders vermiştir.

Necip Milletimiz, Başbakanımızın da ifade ettiği gibi istiklal mücadelesi ruhuyla sandığa giderek; İradesine, Bayrağına, İstiklaline ve Demokrasisine sahip çıkmıştır.

Sandık yoluyla yönetime el koyan Aziz ve Necip Milletimize AK Parti olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Seçim öncesi yapılan her türlü kara propaganda ve eylemleri iyi okumaya çalışırsak hedefin AK Parti Hükümetinden daha çok Türkiye olduğunu görürüz.

Türkiye’nin birliği, beraberliği, kardeşliği ve huzurunu bozmak için her türlü propagandanın meşru görüldüğü bir zeminde Başbakanımız öncülüğünde AK Parti iktidarımızın bu seçimlere vermiş olduğu önemi milletimiz idrak etmiş hiç bir şeye aldırış etmeden “DURMAK YOK YOLA DEVAM” demiştir.

30 Mart seçiminin sonucu; Büyük Türkiye’den rahatsız olanlara ve Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü durdurmak isteyenlere Osmanlı tokadı gibi en güzel cevap olmuştur.

AK Parti 2004 yerel seçimlerinde %41,7; 2009 yerel seçimlerinde %38,4 oranında oy almış  ve son yerel seçim olan 2014 yerel seçimlerinde %45,5 oranıyla, geçerli 45 milyon oyun 20 milyon 540 binini alarak seçimlerin tartışmasız galibi olmuştur.

Kendi dar dünyasında tarih yazma heveslisi olanlar ve Büyük Türkiye’yi küçültmek için çaba harcayan herkes; şapkalarını önlerine koyarak bir kez daha düşünüp bu seçimleri iyi değerlendirmeleri gerekir.

Bir İstanbul Milletvekili olarak Aziz İstanbul’umuzu yeniden kazanmanın onur ve gururunu yaşayarak bütün İstanbullulara şükranlarımı, teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Şehir demek ideal düşüncenin ve medeniyetin merkezi demektir. Bütün medeniyetler kendi hayat algıları ve yaşam tarzlarına göre ideal şehirler oluşturmaya çalışmışlardır. AK Parti belediyeciliği olarak İstanbul’ da herkesin hayat algısı ve yaşam tarzına göre bir şehir inşa etmeye çalıştık.

30 Mart 2014 tarihinde Milletimiz, özellikle İstanbul’da Belediyecilikte AK Partinin başarısına devam demiştir.

Şehirlerin ruhu olmalıdır. Her medeniyet ve her yönetim, şehirlere eserleri ile ilham verir.  AK Parti Belediyeciliğinin ve İstanbul’daki belediyeciliğin sırrı budur.  

Ben İstanbul’umuza tekrar Belediye Başkanı seçilen başta Kadir Topbaş başkanımız olmak üzere devam eden ve yeni başkan seçilen tüm belediye başkanlarımıza vazifelerinde başarılar diliyorum.

İstanbul seçimleri;

İnsanların “huzurlu ve huzurda olduğu şehir” idealine devam demiştir.

Şehir ve şehirde yaşayanların birlikteliğine devam demiştir.

Her kesimin ve herkesin temsiline devam demiştir.

Sanatta, Edebiyatta, Ticarette, Zanaatta, Bilimde, İnançta, Renkte birlikte yaşamaya devam demiştir.

Sonuçta kazanan Demokrasi olmuş, Türkiye olmuş, İstanbul olmuştur.

Allah Yar ve Yardımcımız olsun.....

Başbakanımızın ifade ettiği gibi “İstanbul” bir sevda, bende bu sevdaya Yahya Kemal’den bir şiir ile son vermek istiyorum.

 

AZİZ İSTANBUL

 

Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!

Görmedim gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer. 

Ömrüm oldukça gönül tahtına keyfince kurul! 

Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer.

 

Nice revnaklı şehirler görünür dünyada,

Lakin efsunlu güzellikleri sensin yaratan.

Yaşamıştır derim en hoş ve uzun rüyada

Sende çok yıl yaşayan, sende ölen, sende yatan.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com