Türkiye güçlenerek çıktı
Türkiye güçlenerek çıktı
Harun Karaca'dan haftanın siyasi gündemi / 28 Haziran 2013 Cuma

Türkiye güçlenerek çıktı

Son bir aydır ülkemize ve demokrasimize yapılan saldırıları hep birlikte görüyoruz. Nasıl bir dezenformasyon ağı ile hareket ettiklerine şahit oluyoruz.  Ama çok şükür milletimizin ve demokrasimizin bu oyuna gelmediğini de görüyoruz.

Çevre hassasiyetleri ile hareket eden samimi insanlarımızın duyarlılıklarının arkasına saklanan kötü niyetlilerin yaptıklarına tüm toplum şahit oldu.

CHP’nin ulusal bir meselede nasıl yan çizdiğine, insanları, hukuka ve demokrasiye isyana nasıl çağırdığına da şahit olduk!

***

Başbakanımızın, genç nüfusumuzun çoğalması için yeni evlenen çiftlere “en az 3 çocuk”  temennisini bile “hayat tarzına müdahale” olarak yorumlayan Kılıçdaroğlu, katıldığı bir nikah töreninde genç çifte “sizden çapulcular bekliyorum” dedi.

Sayın Kılıçdaroğlu kendi çelişkisini, hayat tarzına müdahale olarak görüyor mudur acaba?

Esnafımızın, milletimizin huzurunun yara aldığı bu eylemlerde, aynı zamanda milletimizin arasına ayrılık tohumları da ekilmek istenmiştir.

Türlü provokasyonlarla Alevi kardeşlerimiz sokağa çağrılmak istenmiştir.

Ama Alevi kardeşlerimizin feraseti buna engel olmuştur. 

Türlü provokasyonlarla Kürt kardeşlerimiz sokağa çağrılmak istenmiştir.

Ama Kürt kardeşlerimizin feraseti buna engel olmuştur. 

***

Bunların hepsi geçti çok şükür. Güçlü Türkiye’nin önünü kimse tıkayamaz.

Hepimiz aynı toprağın çocuklarıyız. Bu topraklar üzerinde bin yıllardır kardeşçe yaşadık. Yaşamaya da devam edeceğiz inşallah.

Hükümetimiz demokratikleşme adımlarına hızla devam ediyor.  Üzerinde en çok tartışılan ve askeri vesayete, darbelere neden olan bir yasayı değiştiriyoruz.

Askeri darbelere "yasal dayanak" olarak gösterilen TSK’nın İç Hizmetler Kanunu’ndaki 35'inci madde değiştiriliyor. Maddedeki, "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi, Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve kollamaktır" ibaresini, "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; yurtdışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" şeklinde değiştiren kanun tasarısını Meclisimize sunduk.

***

Dersim’den devlet adına özür dileyen Başbakanımız ve Hükümetimiz iktidara geldiğinden bu yana Alevi kardeşlerimizin sorunlarına hassasiyetle eğilmiş ve çalıştaylar düzenlemiştir. Alevi kardeşlerimizin de sorunlarını en kısa sürede çözmek için kolları sıvayan Hükümetimiz bu sorunu da tarihe gömecek.

"İki üniversiteye Pir Sultan Abdal ve Hacı Bektaş-ı Veli ismi verilmesi, Alevilik ders kitaplarında daha detaylı anlatılması” gibi bazı konular, Demokratikleşme ve Alevi kardeşlerimizin de talepleri doğrultusunda sırasıyla yapılacak.

Bizi bölmeye, ayrı gayrı göstermeye, milletin iradesine kast etmeye çalışanlara karşı kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz günlerden çok şükür başarıyla geçtik.

Velhasıl biz birlikte Türkiye’yiz. Bu topraklar hepimizin.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com