İLK KIBLE VE MİRAÇ'IN ŞAHİDİ KUDÜS
İLK KIBLE VE MİRAÇ'IN ŞAHİDİ KUDÜS
Gündem Haberleri / 7 Aralık 2017 Perşembe

Uluslararası hukuku ve BM kararlarını hiçe sayarak, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı alması yok hükmündedir. Ancak bizler, Kudüs’ün geleceğini uluslararası hukuka veya BM’nin insiyatifine terk edemeyiz.

 

8 Aralık günü Kudüs gündemli toplanacak BM Genel Kurulu’ndan ne karar çıkacağını bilmiyoruz. ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley yaptığı açıklamada, Trump’ın kararına destek vererek “geç kalınmış bir karar için cesur ve tarihi bir adım” diyecek kadar cüretkâr olabiliyorsa, ilk kıblesi, kutsalını kaybetmekle karşı karşıya Müslüman ülkeler de elbette harekete geçecektir.

 

Uhud savaşçılarını mı bekliyorsun? Bugün Hz. Hamza’yı temsilen sen varsın!

Bedr’in aslanlarını mı bekliyorsun? Bugün Hz. Ömer’i temsilen biz varız!

Yeniden bir Selahattin Eyyübi mi gelsin istiyorsun? Kudüs için endişelenen, yavrusunu kaybetmiş anne gibi yüreği yanan, uykuları kaçmış, yemeden içmeden kesilmiş bir Selahattin Eyyübi aramayın! Bugün o Selahattin biziz. Olmak zorundayız.

 

Kudüs… İlk kıble… Mirac’ın şahidi… Efendimiz (sav)’i başının üzerinde ağırlamış mescid…

 

Bugün Müslümansız, ezansız, seccadesiz bırakılmak istenen Mescid-i Aksa’nın boynu bükük mü kalsın? Ezanlar susturulduğunda Bilal-i Habeşi aklımıza gelip utanmayacak mıyız?

 

Efendimiz (sav)’e nübüvvet (peygamberlik) verilmesinden bu yana küffara karşı en güçlü silahımız, inancımız olmuştur. Biz Müslümanlar, karşılaştığımız her zorlukta önce saflarımızı sıklaştırdık sonra durumu Allah’a havale ettik. Asla aciz kalmadık.

 

Mekke Allah’ın Haremidir.

Medine Resulullah’ın Haremidir.

Kudüs Ümmetin Haremidir. Ortadoğu’da yıllardır süregelen plan için bugün Kudüs ile harekete geçilmişse yarın Mekke ve Medine’ye de uzanmak isteyeceklerdir. Ey Ümmed-i Muhammed! Bugün kendi haremine sahip çıkmazsan yarın Resulullah’ın ve Allah’ın Haremine nasıl sahip çıkacaksın?

 

Türkiye Cumhurbaşkanı ve İslam Birliği Teşkilatı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür.” Müslüman ülkeler saflarını sıklaştıracak ve gerekli cevabı verecektir. Türkiye bu birlikteliğe önderlik edecektir.

 

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2021 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com