Daha müreffeh bir Türkiye’nin teminatı çocuklarımız....
Daha müreffeh bir Türkiye’nin teminatı çocuklarımız....
Gündem Haberleri / 23 Nisan 2017 Pazar

Daha müreffeh bir Türkiye’nin teminatı çocuklarımız....

Türkiye Büyük Millet Meclisi, istiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğmuş; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur.

Bu birlik ve beraberlik sayesinde milli mücadelede zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız, yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal’in, milli iradenin hayat bulduğu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Çocuklara armağan ettiği tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onlara olan güveninin ifadesidir. 

Kurtuluş savaşını yönetmiş, genç bir cumhuriyetin inşasını sağlamış, cephelerde savaşmış ve imkânsızlıklar içindeki bir millete umut aşılamış; yönetme iradesini millete vererek demokrasi bilincine önderlik yapmış olan bu Meclis, her şartta bu özelliklerinden taviz vermeyecektir. TBMM’yi bize ve çocuklara emanet eden kurucu iradenin de bizden beklediği budur.

TBMM, Aziz milletimizin siyasi varlığının hem kalbi, hem de beyni mahiyetindedir. Bugün de demokrasimizin, milli bağımsızlığımızın, devletimizin ülkesi ve milleti ile birlik ve beraberliğinin, aydınlık yarınlarımızın sarsılmaz güvencesidir.

Ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyor ve inanıyorum ki; bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır.

Bu vesileyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onları yetiştiren ebeveynlerin ve öğretmenlerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yürekten kutluyor, İstiklal Harbimizin mümtaz şahsiyetlerini Cumhuriyetimizin kurucularını başta Gazi Mustafa Kemal  olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2018 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com