Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun....
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun....
Gündem Haberleri / 11 Aralık 2016 Pazar

İnsanların köleleştirildiği, bir mal gibi alınıp satıldığı, kadınların develerden daha değersiz görüldüğü bir zamanda Peygamberimiz aracılığı ile insanlığa bir nur olarak gönderilen yüce dinimiz İslam, ortaya koyduğu değerlerle,  tüm canlıların yaşamının kutsal olduğu bilincini insanlığa yaymıştır.

Yardım etmeyi, iyiliği, şefkati, güçsüzleri korumayı, anne-babaya itaati, yaşlılara iyi davranmayı emretmiştir.

Bu emirler Peygamberimizin yaşamında ve yüksek ahlakında vücut bulmuştur.

Tüm bunları doğru anlamak ve Peygamberimize duyulan derin sevgiyi ortaya koymak amacıyla O'nun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktayız.

Peygamberimizi anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

O, bize her zaman dürüstlüğü, herkesin ve her şeyin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı öğütlemiştir.

Terör belası ile hüzünlü olduğumuz bu günlerde milletimize sabr-ı cemil diliyorum.

Rabbimizden yaralılarımıza şifa, Şehidlerimize rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutlar, bütün insanlığa rahmet, sevgi huzur ve barış getirmesini temenni eder; Peygamber Efendimizi daha yakından tanımaya, sevmeye ve O’nun sevgisi etrafında tüm Müslümanların birleşmesini Yüce Mevla’dan niyaz ederim.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun....

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2019 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com