Başbakanımız ve Genel Başknımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 05 Nisan Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;
Başbakanımız ve Genel Başknımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 05 Nisan Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;
Genel Başkandan / 5 Nisan 2016 Salı

Başbakanımız ve Genel Başknımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 05 Nisan Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;

Terör örgütü AK Partiye saldırıyor. Biliyorlar ki AK Parti grubu tüm Türkiye'yi temsil eder.

Dağlık Karabağ'daki Ermenistan'ın saldırılarını yakından takip ediyoruz ve lanetliyoruz.

Bütün Dünya bilmelidir ki; Türkiye Ermenistan'ın saldırganlığı karşısında Can Azerbaycan ile omuz omuza durmaya devam edecektir.

Doğu ve Güneydoğu'da insanlarımız terör örgütüne asla destek olmayacaklarını açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Biz Diyarbakır'a gitmeden önce Diyarbakırlılara kepenk kapatmaları için baskı yaptılar ama Diyarbakır bize bağrını açtı.

İnsanların eline silah vererek canlara kastedenler bizi birbirimizden ayıramaz.

Teröre karşı da terörün açtığı yaralara karşı da vatandaşımızın yanındayız.

Nasıl yüreğimiz vücudumuzun ayrılmaz bir parçası ise Sur’ da Diyarbakır’da sonsuza dek bu Vatanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Sur' da çarşı kültürü korunacak ve Diyarbakır mimarisi yeniden inşa edilecek.

Sur' da çalışmalar yaparken esnafımızın rızasını mutlaka arayacağız

10 Nisan'da Diyarbakır havalimanından Erbil'e sefer başlatıyoruz. 1 Mayıs'tan itibaren de Kıbrıs Ercan havalimanına uçuş başlatıyoruz.

AK Parti iktidarları olarak teröre karşı güvenlik enstrümanları ile siyaseti birlikte işletmeye çalıştık.

Biz demokratik adımlarla huzur ortamı oluşturmaya çalışırken terör örgütü hendekler kazdı.

Türkiye'nin terör belasından kurtulması için Hükümetimiz istikrarlı bir siyaset yürütmüştür ve Milletimiz de destek vermiştir.

Terörle mücadeleden geri dönüş yoktur ve alsa da olmayacaktır.

11 Nisan'da Şanlıurfa'da Ankara dışındaki ilk Bakanlar kurulu toplantımızı yapacağız.

Karşımızda eşlerinin yanında askerlerimizi şehit eden, otobüs durağında bekleyen öğrencilerimizi bombalayan gözü dönmüş bir terör örgütü var.

Bizden hiç kimse terör örgütünü muhattap almamızı beklemesin.

Son günlerde şahsım ve hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığını sorgulamaya çalışan bazı fitne tacirleri harekete geçti.

Diyarbakır'da koruma görevlilerimiz haklı kaygılarla çelik yelek gitmemi istediklerinde “Benim milletim benim çelik yeleğimdir.” dedim ve çelik yelek giymedim.

Fitne odakları bilsinler ki 23 Temmuz'da bütün terör odaklarının ve Kandil'in vurulması talimatını verirken siyasi sorumluluk alarak bu emri verdik.

28 Ağustos'ta 7,8 ve 9.uncu kolordularımıza Doğu ve Güneydoğu dağlarını terörden temizleyeceksiniz talimatı verdiğimizde muhalefet tarafından yalnız bırakılmış bir azınlık hükümetiydik.

Geçmişte başlattığımız kardeşlik girişimlerimize atılmış iftiralar bizi yolumuzdan döndüremedi, bugünde döndüremeyecektir.

Milletimiz kardeşlerimize muhabbetimizi, terör örgütü de gazabımızı görecektir.

Sn. Cumhurbaşkanımızın ABD ziyaretinde yaşananlar birçok terör örgütünün Türkiye'ye karşı beraber hareket ettiğini göstermiştir. Taşeron örgütlerin maskesi düşmüştür.

Paralel devlet yapılanması ile mücadele konusunda geçen hafta bir koordinasyon kurulunu hayata geçirdik.

Türkiye - AB Zirvesi Türkiye'nin AB'nin sorunlarının çözümünde önemli bir rol oynayacağını gösterdi.

Kamlarda yaşayan 78 Suriyeli kardeşimizi Almanya ve Avrupa’ya gönderdik.

16 Nisan'da Kilis’te yapılan okul ve merkezin açılışını başta Merkel olmak üzere Avrupalı liderlerle birlikte yapacağız.

Basın özgürlüğü sınırsız değildir. Hiç kimseyi Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Sn. Cumhurbaşkanımızın onuru ile oynatmayız. Bunu görüşmemiz de Merkel'e iletim.

Biz Hükümet olarak insanımızın refahını arttırmak ve ekonomik büyümeyi sağlamak için çalışıyoruz.

Türkiye, 2015'in son çeyreğinde %5,7’lik bir büyüme gerçekleştirmiştir. Siyasi istikrar, ekonomik istikrarı ve büyümeyi beraberinde getirmiştir.

Biz nasıl bütün sözlerimizi yerine getirmişsek yeni anayasa sözümüzü de yerine getireceğiz.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com