Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 29 Mart Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;
Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 29 Mart Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;
Genel Başkandan / 29 Mart 2016 Salı

Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 29 Mart Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmalarından satır başları;

Hicaz demiryolunun yapımını 1. Dünya savaşında engellediler. Biz şimdi Amman'da restorasyon yapıyoruz. İstanbul - Medine Gönül yolu köprüsünü engelleyemeyecekler.

Suriyeli çocuğun kafasında Türk; Şefkatli, Kudretli, yetimin başını okşayan bir milletin adıdır. İstikbal, mutlaka O Suriyeli çocuğun aklındaki milletindir.

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile görüşmemizde mayıs ayında Türkiye'de yapılacak olan Dünya İnsani Zirvesinin ayrıntılarını ele aldık.

Cumhurbaşkanımızın, ABD'de açacağı Türk- Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi, milletimizin başka bir kıtada vurduğu damga olacak.

Kendi şehit evlatlarının cenaze namazını kıldıran imamların olduğu bir ülkede, bayrağımız hiç bir zaman yere düşmez. İnancımız da Bayrağımız da sonsuza kadar temsil edilir.

Pakistan ne zaman bir sıkıntı ile karşılaşırsa onların yanında olacağız, aynı şekilde Irak'ın yanındayız Kürt, Şii ve Arap kardeşlerimiz bilsinler ki en yakın dostları Biziz.

Son 1 ayda terörün kanlı yüzü coğrafya fark etmeksizin kendini gösterdi.

İsimleri, kimlikleri farklı olabilir ama teröristler insanlık düşmanıdır.

İnsanlık suçu işleyen bu organize terör örgütleri birdir ve aynıdır.

Diyarbakır'daki vatandaşlarımızın basiret ve feraseti ile Ankara ve İstanbul'daki vatandaşlarımızın ki aynıdır.

Biz vatandaşımızın can emniyetini de, huzur ve refahını da namusumuz gibi koruyacağız.

Herkes özgüvenli bir şekilde sosyal hayata karışmalıdır.

Geriye adım atmadan, Adalet ve Kalkınma için, birlik ve beraberlik için mücadeleye devam edeceğiz. Bu milletimizin yeniden bir varoluş mücadelesidir.

Nevruz’u ve Baharı karşıladığımız bugünlerde topyekûn bir selam seferberliği başlatalım. Selam olsun bu milletin mayasına…

Biz terörü kudret gücümüzle, Allah'ın izni ile yeneceğiz.

Terör odakları tek tek bulunup şehirlerimizden temizlendi ve temizleniyor.

Altyapısı ve sosyal imkanları ile yepyeni bir güneydoğu inşa edeceğiz.

Bakanlar Kurulu'nda Güneydoğu'da yapılacak her bir çalışmayı tek tek ele aldık.

Devlet halkın malına el koyuyor diyenler terör örgütü halka kapılarını kilitlememeleri için baskı yaparken neredeydi?

AK Parti her zaman milletin istekleri doğrultusunda hareket etmiştir. Hiçbir zaman millet iradesini baskı altına alan oluşumların yanında olmamıştır.

Bizim siyaset alanımız milletin iradesinin tecelli ettiği meclis çatısıdır. Meclis dışındaki bütün siyasi arayışlara millet gerekli cevabı vermiştir.

Sn. Kılıçdaroğlu, Birliktelik ve dayanışma göstereceğimiz yerde terör örgütünde destek oluyor. Paralel yapı ve terör örgütü ile birlikte sadece AK Parti'ye değil Türkiye'ye muhalefet yapıyor.

Sn. Kılıçdaroğlu, Siyaset kurumunun önemini ve değerini kavrayamamıştır.

Bunların muhalefet anlayışı gerektiğinde Türkiye karşıtı olmak gibi hastalıklı bir hale bürünmüştür.

Türkiye'ye hakaret ve iftirayı muhalefet yapmak sanan bir muhalefetimiz var.

Chp' nin paralel yapının ipoteği altına girdiği artık netleşmiştir. Hdp' de kendini teröre ipotek etmiştir.

Türkiye'yi bir üst gelir grubuna taşıyacak 2. nesil reformların zamanı gelmiştir.

Milletimize verdiğimiz sözleri zamana yaymadan ilk 3 ay içerisinde gerçekleştirdik.

Reformların dünkü Bakanlar Kuruluna kadar %65 ini gerçekleştirdik. Bu hafta Siyasi Ahlak Yasasını Meclis'e sevk ediyoruz. Böylece reformların %80 ini gerçekleştirmiş olacağız.

Bizim en büyük reformumuz bu millete en büyük vaadimiz yeni Anayasa' dır. Sivil bir Anayasa yapmak öncelikli vazifemizdir.

Anayasal komisyonumuz bir yandan yazım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kamuoyunu bilgilendirecek. En geç Haziran ayında Anayasa taslağını Meclis'e sunmuş olacağız.

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com