2 Milyon Gülen Yüz
2 Milyon Gülen Yüz
Genel Başkandan / 28 Ağustos 2015 Cuma

2 Milyon Gülen Yüz

AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanlığı olarak 27 Ağustos 2015 Perşembe günü düzenlemiş olduğumuz AKİM 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni; Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla büyük bir coşku ile gerçekleşti.

"Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKİM'e kurulduğu günden bu yana yapılan ilk, 1 milyonuncu ve 2 milyonuncu başvuru sahiplerine ödül verdi.

İlk başvuru sahibi Balıkesir’den Yusuf Sevim, Başbakan Davutoğlu'nun “AKİM’den ne talep etmiştiniz” sorusuna, meslek lisesi mezunu olduğunu, üniversiteye girişte katsayı adaletsizliğinin giderilmesini istediği yanıtını verdi, “İmam hatip lisesi mezunları size çok teşekkür ediyor. Allah sizden bin kere razı olsun” ifadesini kullandı.

Davutoğlu da “Allah o talebi yerine getiren, senden alan AKİM çalışanı arkadaşlarımızdan, yerine getiren Cumhurbaşkanımızdan, AK Parti kadrolarından razı olsun” dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun, AKİM'e şimdi telefon açmaları durumunda ne tür bir talepte bulunacağı yönündeki sorusu üzerine de Yusuf Sevim "Sorunlarımızın çoğu çözüldü, Allah razı olsun" dedi. Bunun üzerine Davutoğlu, "Şu anda bir talebiniz yoksa elhamdülillah, hayatınızdan memnunsunuz demektir" ifadesini kullandı.

"Ben Kürdüm, Selahattin Demirtaş benim temsilcim olamaz"

Başbakan Davutoğlu'nun ödülünü verdiği 2 milyonuncu başvuru sahibi Siirt'ten Sevinç Karataş'ın oğlu Mehmet Resul Karataş da "Kürt'üm, buradan sesleniyorum, Selahatin Demirtaş benim temsilcim olamaz" dedi.

Karataş, bu sözlerinden dolayı törene katılan partililer tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

CHP ve MHP'ye de seslenmek istediğini dile getiren Karataş, "Buradan CHP, MHP'ye de sesleniyorum, siz halkı düşünmüyorsunuz, kendi çıkarlarınıza halkı feda ediyorsunuz" şeklinde konuştu.

"Türk Silahlı Kuvvetlerine alınmak istiyorum"

Karataş, Genelkurmay Başkanlığına da seslenmek istediğini belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetlerine alınmak istiyorum" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Resul Karataş'ın yiğit bir Anadolu çocuğu olduğunu vurgulayarak, "Allah razı olsun. Allah bu ülkede barışı, kardeşliği daim eylesin. Bizim meselemiz, 78 milyonun kardeşliği. Bu kardeşliğe kim kastederse karşısında bizi bulur. Allah, bu ülkenin barışını, esenliğini daim eylesin" şeklinde konuştu.

Anne Sevinç Karataş ise "Allah, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan razı olsun, Allah sizinle olsun, yolunuz açık olsun" şeklinde dua etti.

İyi Türkçe konuşamadığını belirten Karataş, Davutoğlu'na hitaben, "Devlet varsa biz de varız. AK Parti varsa biz varız. Ben sana kurban olayım" dedi. Davutoğlu, Karataş'ın bu sözlerine, "Siz varsanız AK Parti var" karşılığını verdi.

Davutoğlu, 2 milyonuncu diğer bir başvuru sahibi Kilis'ten Süleyman Akdeniz'e de ödülünü verdi. Akdeniz ödülünü alırken, kullanılamaz halde olan yollarının yapımı için AKİM'e başvurduğunu, kısa sürede talebinin yerine getirildiğini ifade etti.

Başbakan Davutoğlu'na, terör örgütünün 12 yaşındaki çocuklarını polise taş atmaları için zorladığı belirtilen bir ailenin talebi de ilgili belgeleriyle birlikte teslim edildi. Belgeleri alan Davutoğlu'nun, konuyla derhal ilgileneceklerini belirtmesinin ardından, "Anında AKİM çözümleri de var" sözleri gülüşmelere neden oldu.

81 ilin toprağıyla hazırlanan Türkiye haritası

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, 81 ilden alınan toprakla oluşturulan Türkiye haritası da takdim edildi.

Her ilin, o ilden alınan toprağın kullanılmasıyla hazırlanan harita Davutoğlu'na, AK Parti Halkla İlişkiler Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık tarafından sunuldu."

(Kaynak: www.akparti.org.tr)

 

Haftanın Videosu Tümü
Sosyal Medya
Tavsiye Linkler
Harun KARACA'ya Yazın
         
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan mesajlar ile ilgili işlemler başlatılacaktır. Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan mesajın sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
© 2020 - Harun Karaca | www.harunkaraca.com